Bezpieczeństwo

INTAX dokłada wszelkich starań, aby zapewnić Państwu bezpieczeństwo w dokonywaniu płatności. 

 

 

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jest to centralny organ administracji rządowej dbający o stabilne funkcjonowanie rynku finansowego w Polsce oraz o jego bezpieczny rozwój mający na celu zapewnienie powszechnego zaufania. Firma Intax a także każdy franczyzobiorca podlega pod KNF.

Wpis do rejestru potwierdza wiarygodność oraz wysoki poziom świadczonych przez Nas usług.

 

Działania Rzecznika Finansowego mają na celu zapewnienie ochrony oraz pomoc w sporach klientów z podmiotami rynku finansowego.

Będąc w bazie Rzecznika Finansowego jesteśmy zobowiązani do raportowania naszej działalności.

 

Narodowy Bank Polski (NBP) jest centralnym bankiem Rzeczypospolitej Polskiej. Podstawowym celem NBP jest utrzymanie stabilnego poziomu cen, przy równoczesnym wsparciu dla polityki gospodarczej rządu.

Jesteśmy zobowiązani do składania sprawozdań do NBP.

 

Bank mBank jest naszym głównym partnerem poprzez którego realizowane są wszelkie płatności. Mają Państwo pewność, iż przelewane środki trafią na odpowiednie konto w odpowiednim czasie.

 

Ubezpieczenie OC biura usług płatniczych jest to obowiązkowe ubezpieczenie dla punktów kasowych. Od 24 kwietnia 2012 roku każde Biuro Usług Płatniczych, aby zostać wpisanym do rejestru Komisji Nadzoru Finansowego i prawnie funkcjonować, musi wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie to chroni zarówno klientów korzystających z punktów kasowych a także franczyzobiorcę.

W celu zapewnienia Państwu bezpieczeństwa oraz poprawności funkcjonowania naszego systemu posiadamy certyfikat SSL potwierdzający zabezpieczenia naszego serwera.

 

 

 

CZY PŁATNOŚCI INTAX SĄ BEZPIECZNE?

 

Wszystkie transakcje, które wykonujemy poprzez Internet są zabezpieczone na wiele różnych sposobów, tak że przechwycenie danych lub pieniędzy jest praktycznie niemożliwe.

Na bezpieczeństwo płatności internetowych wpływają następujące czynniki:

  • Identyfikacja i weryfikacja – wszystkie transakcje bankowe wymagają wcześniejszej identyfikacji użytkownika. Aby uzyskać dostęp do swojego konta klient musi podać swój login i hasło. Dodatkowo każda transakcja wymaga identyfikacji poprzez tzw. hasła jednorazowe, które otrzymujemy od banku na specjalnej karcie przysyłanej pod nasz adres zamieszkania lub przez SMS. Podobna procedura następuje w wypadku płatności kartą kredytową. Karta musi zostać najpierw zweryfikowana, zanim będzie mogła zostać użyta jako środek płatności w Internecie.
  •  Szyfrowanie transakcji – wszystkie strony, na których odbywają się transakcje pieniężne, a więc strony banków czy strony płatności sklepów internetowych są zabezpieczone 128 – bitowym protokołem SSL. Wszystkie informacje jakie podajemy są zaszyfrowane, co uniemożliwia ich przechwycenie.
  • Tajność – żadna strona transakcji, a więc kupujący, pośrednik i sprzedający, nie otrzymuje, nie zapisuje ani nie przechowuje w żaden sposób danych kontrahenta. Informacje na temat dostępu do kont bankowych czy numery kart kredytowych są znane tylko ich właścicielom. Wszystkie informacje są wpisywane wyłącznie na oficjalnych, zaszyfrowanych stronach banku lub firm autoryzujących karty płatnicze.
  • Kontrola – wszystkie banki działające w Internecie, systemy płatności internetowych oraz operatorzy kart są kontrolowane przez odpowiednie instytucje nadzoru finansowego w krajach, w których są zarejestrowane. W Polsce jest to na przykład Prezes Narodowego Banku Polskiego.

 

Jeśli wahasz się przed skorzystaniem z płatności internetowych lub boisz się przelewać pieniądze przez Internet, informacje te powinny rozwiać Twoje obawy. Jeśli tylko będziesz korzystał ze znanych, sprawdzonych systemów płatności, Twoje pieniądze na pewno będą całkowicie bezpieczne.

CENTRALA

Intax Group sp. z o.o.
Ul. Sołtysowska 12B/LU4
31-589 Kraków
Tel. 12 686 14 00
Tel. +48 530 000 932
Fax. 12 384 89 96
E-mail:

DEPARTAMENT SPRZEDAŻY

E-mail:

DANE REJESTROWE

NIP: 6751325088
REGON: 120024329
KRS: 0000234270

© 2016 Intax. Wszelkie prawa zastrzeżone.